spot_img

Галичка свадба во 1955 година (ВИДЕО)

Галичка свадба во 1955 година - вистинско парче богатство. Ова е можеби најстариот видео запис поврзан со традиционалната Галичка свадба. Снимена во 1955 година,...
ПочетнаСпортОстанати спортовиГенијален потег на Ѓоковиќ: Вакво нешто ретко се гледа (ВИДЕО)

Генијален потег на Ѓоковиќ: Вакво нешто ретко се гледа (ВИДЕО)

- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ ја потврди фаворитската улога и лесно се пласираше во четвртфиналето на УС Опен откако со 3:0 го совлада Хрватот, Борна Гојо.

Во текот на мечот Ѓоковиќ го привлече вниманието и со уште еден интересен потег кога успеаа во лет да го собере топчето директно во џеб.

 

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот sportski.mk.

spot_img
spot_img