spot_img

Галичка свадба во 1955 година (ВИДЕО)

Галичка свадба во 1955 година - вистинско парче богатство. Ова е можеби најстариот видео запис поврзан со традиционалната Галичка свадба. Снимена во 1955 година,...
ПочетнаВестиСпортИнтер и Инѕаги продолжуваат до 2025 година

Интер и Инѕаги продолжуваат до 2025 година

- Advertisement -

Интер потврди дека ја продолжуваат соработката со Симоне Инѕаги до јуни 2025 година.

Актуелниот договор на Инѕаги со Интер истекуваше по крајот на оваа сезона, а нероазурите се задоволни од неговата работа па тој ќе биде тренер и во наредната.

„Интер со задоволство може да соопшти дека Симоне Инѕаги потпиша нов договор со клубот со кој ќе остане како главен тренер до јуни 2025 година“, стои во соопштението на клубот.

 

 

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот 24fudbal.mk.

spot_img
spot_img