spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиСпортЈувентус сака да му ја намали платата на Погба

Јувентус сака да му ја намали платата на Погба

Спортскиот директор на Јувентус, Кристијано Џунтоли ќе има средба со агентот на Пол Погба, планот е да се намали платата на фудбалерот, кој мака мачи со повредите по враќањето во Торино.

Медиумите од Италија пренесуваат дека спортскиот директор на Јувентус, Кристијано Џунтоли оваа недела ќе има средба со Рафаела Пимента, агентот на Пол Погба.

„Старата дама“ ќе се обиде да направи корекција на договорот на Французинот поради честите повреди.

Макс Алегри виде малку аир од Пол Погба, кој мака мачи со повреди по враќањето во Торино и забележа едвај седум настапи.

Па Јувентус не сака да плаќа милиони за ништо, и ќе се обиде да го намали фиксниот дел од платата на Пол Погба, кој во моментов изнесува околу 8 милиони евра по сезона.

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот 24fudbal.mk.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img