spot_img

Галичка свадба во 1955 година (ВИДЕО)

Галичка свадба во 1955 година - вистинско парче богатство. Ова е можеби најстариот видео запис поврзан со традиционалната Галичка свадба. Снимена во 1955 година,...
ПочетнаВестиСпортЈувентус сака да му ја намали платата на Погба

Јувентус сака да му ја намали платата на Погба

- Advertisement -

Спортскиот директор на Јувентус, Кристијано Џунтоли ќе има средба со агентот на Пол Погба, планот е да се намали платата на фудбалерот, кој мака мачи со повредите по враќањето во Торино.

Медиумите од Италија пренесуваат дека спортскиот директор на Јувентус, Кристијано Џунтоли оваа недела ќе има средба со Рафаела Пимента, агентот на Пол Погба.

„Старата дама“ ќе се обиде да направи корекција на договорот на Французинот поради честите повреди.

Макс Алегри виде малку аир од Пол Погба, кој мака мачи со повреди по враќањето во Торино и забележа едвај седум настапи.

Па Јувентус не сака да плаќа милиони за ништо, и ќе се обиде да го намали фиксниот дел од платата на Пол Погба, кој во моментов изнесува околу 8 милиони евра по сезона.

За повеќе спортски содржини посетете го сајтот 24fudbal.mk.

spot_img
spot_img