spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Најдолгиот пат“ (1976) - македонски филм

„Најдолгиот пат“ (1976) – македонски филм

НАЈДОЛГИОТ ПАТ

Година: 1976
Режисер: Бранко Гапо
Сценарио: Петре М. Андреевски
Глумци: Ристо Стефановски, Данчо Чевревски, Дарко Дамески, ДУшан Јаниќиевиќ, Мето Јовановски, Ненад Милосављевиќ, Ристо Шишков, Шишман Ангеловски, Фехми Груби…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img