spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Црвениот коњ“ (1981) - македонски филм

„Црвениот коњ“ (1981) – македонски филм

ЦРВЕНИОТ КОЊ

Година: 1981
Режисер: Столе Попов
Сценарио: Столе Попов
Глумци: Бата Живоиновиќ, Ристо Шишков, Сабина Ајрула, Коле Ангеловски, Мето Јовановски, Данчо Чевревски, Борис Чоревски, Мара Исаја, Марин Бабиќ…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img