spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Жена од малтер“ (1979) - македонски филм

„Жена од малтер“ (1979) – македонски филм

ЖЕНА ОД МАЛТЕР

Година: 1979
Режисер: Јане Петковски
Сценарио: Трајче Гаврилов, Владимир Предиќ
Глумци: Томе Витанов, Снежана Стамеска, Благоја Спиркоски – Џумерко, Ѓокица Лукаревски, Димче Мешковски, Мите Грозданов…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img