spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Време, води“ (1980) - македонски филм

„Време, води“ (1980) – македонски филм

ВРЕМЕ, ВОДИ

Година: 1980
Режисер: Бранко Гапо
Сценарио: Јован Стрезовски
Глумци: Борис Дворник, Душко Костовски, Лидија Плетл, Петре Прличко, Мето Јовановски, Петар АРсовски, Милан Штрљиќ, Сабина Ајрула – Тозија…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img