spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиМакедонијаОд четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и...

Од четврток услови за врнежи и пад на температурите, викендот стабилно и сончево

Скопје, 11 куни 2024 (МИА) – До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени.

Во четврток, како што најавуваат од УХМР кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Поголема промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и значителен пад на температурата се очекува во петок.

Во деновите од викендот времето ќе биде стабилно со благ пораст на дневната температура.

Од Славица Стефановска Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img