spot_img

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе имаат Манчестер Сити и Интер, по 13 фудбалери.Од англискиот првак Манчестер...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаТешко повреден 20-годишен скопјанец, изгубил контрола над возило и удрил во столб

Тешко повреден 20-годишен скопјанец, изгубил контрола над возило и удрил во столб

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) – Тешко повреден е 20-годишен скопјанец, откако изгубил контрола над возило и удрил во столб, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

– Синоќа околу 21.30 часот во СВР – Скопје било пријавено дека на булеварот „Србија“, Х.Б., управувајќи патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување, појаснуваат од МВР.

Во несреќата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид извршила екипа од СВР – Скопје.

Од Блаже Дарудов Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img