spot_img

Приведен велешанец поради предизвикување пожар

Скопје, 21 јули 2024 (МИА) - Велешанец е приведен денеска под сомнение дека предизвикал пожар кај депонијата што се наоѓа на патот од село...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиМакедонијаСанкционирани 109 возачи во Скопје

Санкционирани 109 возачи во Скопје

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) – Вкупно 109 санкции биле изречени од страна на полициските службеници во текот на вчерашната контрола на територијата на град Скопје.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 109 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 14 санкции, четири мерки за користење на мобилен телефон при управување, 28 санкции за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, четири мерки за некористење на сигурносен појас, информираат од МВР.

Од Ирена Радовановиќ Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img