Хроника

spot_img

Тешко повреден 20-годишен скопјанец, изгубил контрола над возило и удрил во столб

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Тешко повреден е 20-годишен скопјанец, откако изгубил контрола над возило и удрил во столб, информираат денеска од Министерството за...

Велосипедист загина во сообраќајка на булеварот „Никола Карев“ во Скопје

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Велосипедист на 68-години загинал во сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“. Сообраќајката, како што денеска информираа од Министерството за...

Лишен од слобода прилепчанец за „тешка кражба“ во продавница во Прилеп

Скопје, 8 април 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера во 10.50 часот во Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(41) од Прилеп.-Тој се...

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Тетово, 7 април 2024 (МИА) – Поради излетување од коловозната лента маж на возраст од 80 години го изгуби животот, попладнево по 17 часот на...

МНР: Возач на македонски туристички автобус загинал во сообраќајка во Италија, 12 патници се полесно повредени

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Возач на автобус, македонски државјанин роден 1965, загинал денеска во сообраќајна несреќа во Италија, а 12 патници, исто така...

Приведена скопјанка, претрес во Карпош, пронајдена дрога

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Синоќа во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К.(54)...

Кривична пријава за скопјанец за „загрозување на сигурноста“ и „неизвршување судска одлука“

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Против З.Ц. од Скопје, овластено службено лице во СВР Скопје, поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img