Локално

spot_imgspot_img

Инспекциските служби на Општина Центар со рекордни резултати на терен

Инспекциските служби на Општина Центар деновиве спроведуваат интензивни контроли на активните градилишта, со фокус на јавната чистота и намалување на аерозагадувањето. Изминативе денови извршени...

Општина Карпош: Оглас за финансиска поддршка на проекти од областа на образованието

Општина Карпош согласно планот и програмите за работа за 2024 година го објави огласот за финансиска поддршка на проекти од областа на образованието.На јавниот...

Привршува асфалтирањето на новопроектираната улица во Стар Аеродром

Привршува реализацијата на проектот за асфалтирање на новопроектиранта улица во Стар Аеродром, информираат од Општината. Се работи за првата фаза од асфалтирањето на новопроектираната улица...

Делчево: Започна реконструкцијата на ул „Ванчо Прке“

Започна реконструкцијата на ул „Ванчо Прке“ во должина од 223 метри која е една од најфреквентните улици во населбата Втори Реон во Делчево. Реконструкцијата...

Гази Баба: Учесник во “REAL EXPO 2023” во Сараево

Градоначалникот Бобан Стефковски предводи делегација на Општина Гази Баба, која од денес учествува на тридневен саем во Сараево, Босна и Херцеговина.Овие три дена нудат...

Герасимовски: Секоја недела килограм овошје од прва класа за сите деца запишани во градинка

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски заедно со министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и за труд и социјална политика Јованка Тренчевска...

„Вози одговорно стави појас“, активности со граѓаните на Свети Николе, Делчево и Виница

Денеска (18.07.2023) полициски службеници од ОВР Свети Николе, при СВР Штип, реализираа превентивна активност под мотото „Вози одговорно стави појас“. Превентивната активност беше реализирана...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img