Балкан

spot_img

Курти: Немаме проблеми со Србите, туку со Србија

Приштина, 11 јуни 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека Косово нема проблем со локалните Срби во северните општини, туку со Белград,...

Во Тирана се одржува 51. Регионална конференција на Интерпол за Европа, Ал Раиси: Глобалната безбедност останува приоритет

Тирана, 11 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Интерпол, Ахмед Насер Ал Раиси на 51. Регионална конференција на Интерпол за Европа, што денеска почна во...

Робертсон: Земјите од ЕУ треба да бидат подготвени на секоја закана од Русија

Приштина, 11 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, денеска во Приштина изјави дека земјите од Европската унија мора да бидат подготвени...

Во Косово денеска почнува пописот на населението, резултатите се очекуваат по три месеци

Приштина, 5 април 2024 (МИА) – По повеќе од две години одлагање, во Косово денеска ќе започне пописот на населението, домаќинствата и становите/куќите, вклучително и...

Лекот за деца „Флуимукан Јуниор“ ( ACC Kids ) повлечен од српскиот пазар

Белград, 3 април 2024 (МИА) - Компанијата „Sandoz d.o.o.“ и Хрватската агенција за лекови и медицински производи Халмед минатата недела објавија дека серијата на лекот...

Онлајн продавница во Грција казнета со 120.000 евра поради измами на потрошувачите

Атина, 2 април 2024 (МИА) – Онлајн продавница во Грција, која не ги доставувала нарачките, не им ги враќала парите на потрошувачите по откажана нарачка,...

Денеска и утре во прекин сообраќајот на граничните премини со Грција поради штрајк на грчките цариници

Атина, 2 април 2024 (МИА) – Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу кои и Северна Македонија, денеска и утре ќе биде...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img