spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Под исто небо“ (1964) - македонски филм

„Под исто небо“ (1964) – македонски филм

ПОД ИСТО НЕБО

Година: 1964
Режисер: Љубиша Георгиевски, Мики Стаменковиќ
Сценарио: Јован Бошковски
Глумци: Беким Гемиу, Дарко Дамевски, Дракан Оцкољиќ, Драгомир Фелба, Јован Миликевиќ, Нада Гешовска, Славко Симиќ…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img