spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Викенд на мртовци“ (1988) - македонски филм

„Викенд на мртовци“ (1988) – македонски филм

ВИКЕНД НА МРТОВЦИ

Година: 1988
Режисер: Коле Ангеловски
Сценарио: Миле Попоски
Глумци: Димче Мешковски, Владимир Ангеловски, Ѓорѓи Јолевски, Бата Живоиновиќ, Благоја Чоревски, Гоце Тодоровски, Јелисавета Саблиќ, Игор Џамбазов…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img