spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Бог да ги убие шпионите“ (1993) - македонски филм

„Бог да ги убие шпионите“ (1993) – македонски филм

БОГ ДА ГИ УБИЕ ШПИОНИТЕ

Година: 1993
Режисер: Ацо Алексов
Сценарио: Ацо Алексов
Глумци: Васил Шишков, Благоја Спиркоски – Џумерко, Душко Костовски, Илија Џувалековски, Петре Арсовски, Петре Прличко, Салаетин Билал, Џемаил Максут…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img