spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Словенски Орфеј“ (1992) - македонски филм

„Словенски Орфеј“ (1992) – македонски филм

СЛОВЕНСКИ ОРФЕЈ

Година: 1992
Режисер: Ацо Алексов, Горан Тренчовски
Сценарио: Зоран Стефановиќ
Глумци: Трајче Горгиев, Владо Јовановски, Кирил Здравески…

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img