Локално

spot_img

Без вода утре делови од Љубанци и Тафталиџе

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Поради дефекти во селото Љубанци и населбата Тафталиџе, утре без вода ќе бидат неколку делови на овие простори, информираат...

Без струја делови од Бутел, Карпош и Шуто Оризари

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Без струја денеска од 8:30 до 10:30 часот ќе бидат дел од корисниците од улицата „Александар Урдаревски“ на потегот...

Денес без вода делови од општините Карпош и Сопиште

Во текот на денешниот ден (вторник) без водоснабдување ќе бидат делови од општините Карпош и Сопиште.Во Општина Карпош поради зафати во водоводната мрежа на...

Во тек интервенција на пожар во делчевското село Бигла

Делчево, 1 април 2024 (МИА) - Пожар во месноста Тафраковец во атарот на делчевското село Бигла избувна денес во попладневните часови.Екипи на ТППЕ Делчево по...

Посебен сообраќаен режим поради одржување атлетска трка

Скопје, 31 март 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека денеска со почеток во 09.00 часот поради одржување на...

Десетгодишно дете повредено на ногата поради напад од бездомно куче

Тетово, 30 март 2024 (МИА) - Во Тетово десетгодишно дете е повредено од бездомно куче, а неговата мајка на социјалните мрежи објави фотографија од раните...

Без вода корисниците на ул. „Букурешка“

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација - Скопје информира дека поради промена на вентил од 1 во шахта на ул. „Букурешка“...

Добивајте вести на вашата е-пошта

Последни објави

spot_img