spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Солунските атентатори“ (1961) - македонски филм

„Солунските атентатори“ (1961) – македонски филм

СОЛУНСКИТЕ АТЕНТАТОРИ

Година: 1961
Режисер: Живорад Митровиќ
Сценарио: Јован Бошковски
Глумци: Стево Спасовски, Истреф Беголи, Мерлиес Беренс, Александар Гавриќ, Дарко Дамевски, Јоаким Мок, Петре Прличко ….

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img