spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Денови на искушение“ (1965) - македонски филм

„Денови на искушение“ (1965) – македонски филм

ДЕНОВИ НА ИСКУШЕНИЕ

Година: 1965
Режисер: Бранко Гапо
Сценарио: Бранко Гапо, Димитар Солев, Гане Тодоровски 
Глумци: Јанез Врховец, Димитар Гешовски, Радмила Ѓуричин, Воја Мириќ, Петре Прличко, Предраг Ќерамилац, Илија Џувалековски….

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img