spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„Заминување од Пасквелија“ (1992) - македонски филм

„Заминување од Пасквелија“ (1992) – македонски филм

ЗАМИНУВАЊЕ ОД ПАСКВЕЛИЈА

Година: 1992
Режисер: Иван Митевски
Сценарио: Живко Чинго, Русомир Богдановски
Глумци: Илија Милчин, Данчо Чевревски, Синоличка Трпковска, Мето Јовановски, Перо Арсовски, Софија Куновска, Коле Ангеловски и Благоја Спиркоски Џумерко

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img