spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаМакедонски филмови„До победата и по неа“ (1966) - македонски филм

„До победата и по неа“ (1966) – македонски филм

ДО ПОБЕДАТА И ПО НЕА

Година: 1966
Режисер: Живорад Митровиќ
Сценарио: Симон Дракул 
Глумци: Петре Прличко, Драги Крстевски, РИсто Шишков, Илија Милчин, Киро Винокиќ, ПРедраг Дишљенковиќ, Рада Петрова …

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img