spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроника29-годишно момче од Прилеп загина во сообраќајка кај Плетвар

29-годишно момче од Прилеп загина во сообраќајка кај Плетвар

Во сообраќајна несреќа која вчера се случи кај Плетвар, животот го загуби 29 годишно момче од Прилеп.

Несреќата се случила нешто пред 18 часот кога возило со прилепски регистарски таблички се судрило директно со цистерна која се движела во насока кон Прилеп.

Поради незгодата сообраќајот беше во прекин нешто повеќе од еден час.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img