spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаЛишен од слобода прилепчанец за „тешка кражба“ во продавница во Прилеп

Лишен од слобода прилепчанец за „тешка кражба“ во продавница во Прилеп

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера во 10.50 часот во Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(41) од Прилеп.

-Тој се сомничи дека околу 5.30 часот извршил „тешка кражба“ во продажен објект во Прилеп, при што одзел повеќе производи. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица, информира Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Од Хатка Смаиловиќ Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img