spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаПриведена скопјанка, претрес во Карпош, пронајдена дрога

Приведена скопјанка, претрес во Карпош, пронајдена дрога

Скопје, 3 април 2024 (МИА) – Синоќа во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К.(54) од Скопје, соопштија денеска од МВР.

При извршен претрес со судска наредба во нејзиниот дом, на подрачјето на Карпош, се појаснува во соопштението, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Од Цветанка Миновска Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img