spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаШест лица силувале малолетничка

Шест лица силувале малолетничка

Шест лица од Тетово добија кривични пријави од СВР Тетово под сомнение дека извршиле силување врз малолетно лице.

Кривичните пријави се поднесени проти Д.К.(18), Д.К.(20), Н.Б.(18), М.З.(18) како и двајца малолетници, сите од Тетово кои се теретат за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“.

Пријавените, во текот на јуни 2023 извршиле обљуба врз малолетничка, извести полицијата.

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img