Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени сили (ИДФ).ИДФ соопштија дека сирените се огласиле во населбите Ортал и Шаал рано утрово. Тоа се случи откако Иран...

Breaking news:

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...

ИНТЕРВЈУ

КОЛУМНА

КОМЕНТАР

МАКЕДОНИЈА

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Сончево и топло, до 30 степени

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Сончево и топло со мала облачност

Скопје, 10 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде...

Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Горивата од ноќеска на...

СВЕТ

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили,...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...

ЕУ воведе санкции кон три исламистички групи поради сексуално и родово базирано насилство

Брисел, 13 април 2024 (МИА) – На својата Глобална листа...

Белгија го вклучи алармот против „руското мешање“

Брисел, 13 април 2024 (МИА) - На помалку од два...

Виетнамскaта милијардеркa инвеститорка Труонг Ми Лан е осудена на смрт

Хо Ши Мин, 11 април 2024 (МИА) - Виетнамската милијардерка...

Папата Франциск упати молитви за погодените од поплавите во Казахстан

Рим, 10 април 2024 (МИА) - Папата Франциск денеска повика...

ЛОКАЛНО

Автобусите денеска ќе сообраќаат по неделен возен ред

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информира дека денеска на верскиот празник Рамазан Бајрам, автобусите ќе сообраќаат по...

Одбележани 80 години од смртта на народниот херој Димче Мирчев

Велес, 7 април 2024 (МИА) - Општина Велес ја одбележа 80-годишнината од смртта на народниот херој Димче Мирчев од Велес, кој на ...

Без вода дел од корисниците во општина Бутел

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Од ЈП Водовод и...

Општина Илинден добива нов здравствен дом

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Илинден...

Еразмус+ инфоцентар ќе биде отворен во Битола

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Националната агенција за европски...

Вандализам во црквата „Св.Петка“ во делчевското село Селник

Делчево, 2 април 2024 (МИА) - Непознати сторители во изминатиот...

Без вода утре неколку улици во Скопје

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Поради изведување приклучок од...

ЦРНА ХРОНИКА

ЕКОНОМИЈА И БИЗНИС

СПОРТ

Фудбал
Ракомет
Кошарка
Останати спортови

ДИЈАСПОРА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено до шефот на ОН, Антонио Гутереш и претседателката на Советот за безбедност, Ванеса Фрејзиер, Техеран...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло, во источните делови со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната...

„Градот ме тера да пеам“ музичка програма во Битола

Битола, 13 април 2024 (МИА) - Во Битола денеска ќе се реализира целодневен музички настан „Градот ме тера да пеам“ во рамки на програмата на...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април беше нападнат Конзулатот на Иран во Сирија, при што загинаа најмалку 13 лица, меѓу кои...

ЕУ воведе санкции кон три исламистички групи поради сексуално и родово базирано насилство

Брисел, 13 април 2024 (МИА) – На својата Глобална листа на санкции за кршење на човековите прави, ЕУ додаде три групи одговорни за сексуално и...
spot_imgspot_img

ПОПУЛАРНО

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...