Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени сили (ИДФ).ИДФ соопштија дека сирените се огласиле во населбите Ортал и Шаал рано утрово. Тоа се случи откако Иран...

Breaking news:

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...

ИНТЕРВЈУ

КОЛУМНА

КОМЕНТАР

МАКЕДОНИЈА

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Сончево и топло, до 30 степени

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Сончево и топло со мала облачност

Скопје, 10 април 2024 (МИА) – Времето денеска ќе биде...

Горивата поскапи за еден до два денари за литар

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Горивата од ноќеска на...

СВЕТ

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили,...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...

ЕУ воведе санкции кон три исламистички групи поради сексуално и родово базирано насилство

Брисел, 13 април 2024 (МИА) – На својата Глобална листа...

Белгија го вклучи алармот против „руското мешање“

Брисел, 13 април 2024 (МИА) - На помалку од два...

Виетнамскaта милијардеркa инвеститорка Труонг Ми Лан е осудена на смрт

Хо Ши Мин, 11 април 2024 (МИА) - Виетнамската милијардерка...

Папата Франциск упати молитви за погодените од поплавите во Казахстан

Рим, 10 април 2024 (МИА) - Папата Франциск денеска повика...

ЛОКАЛНО

Автобусите денеска ќе сообраќаат по неделен возен ред

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информира дека денеска на верскиот празник Рамазан Бајрам, автобусите ќе сообраќаат по...

Одбележани 80 години од смртта на народниот херој Димче Мирчев

Велес, 7 април 2024 (МИА) - Општина Велес ја одбележа 80-годишнината од смртта на народниот херој Димче Мирчев од Велес, кој на ...

Без вода дел од корисниците во општина Бутел

Скопје, 6 април 2024 (МИА) - Од ЈП Водовод и...

Општина Илинден добива нов здравствен дом

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Илинден...

Еразмус+ инфоцентар ќе биде отворен во Битола

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Националната агенција за европски...

Вандализам во црквата „Св.Петка“ во делчевското село Селник

Делчево, 2 април 2024 (МИА) - Непознати сторители во изминатиот...

Без вода утре неколку улици во Скопје

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Поради изведување приклучок од...

ЦРНА ХРОНИКА

ЕКОНОМИЈА И БИЗНИС

СПОРТ

Фудбал
Ракомет
Кошарка
Останати спортови

ДИЈАСПОРА

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Боцвана се заканува дека ќе испрати 20.000 слонови во Германија

Берлин, 3 април 2024 (МИА) - Претседателот на Боцвана, Мокгвици Масиси и се закани на Германија дека ќе испрати до 20.000 слонови,незадоволен што Берлин го...

Уставен не поведе постапка за измените на ЗРО во врска со работните часови од Договорот со „Бехтел и Енка“

Скопје, 3 април 2024 (МИА) - Уставниот суд одлучи да не поведе постапка за оценување на уставност на три члена од Законот за изменување и...

Пет лица загинаа во нов руски напад врз Харков

Харков, 4 април 2024 (МИА) – Рано утринава руски беспилотни летала нападнаа станбени згради во Харков, вториот по големина град во Украина, при што загинаа...

Сончево со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа...

Карпошани и битолчани најбројни на пратеничките листи

Жители на Битола и Општина Карпош се убедливо најбројните на пратеничките листи, покажуваат статистичките податоци на непотврдените пратенички листи.Најголем дел од кандидатите се со...

Како умре Васко Карангелевски?

Смртта на народниот херој на Југославија, Васко Карангелевски е една од низата сомнителни по онаа на народните херои Чеде Филиповски - Даме и Методија...
spot_imgspot_img

ПОПУЛАРНО

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина...

Иран во писмо до ОН вели дека не бара ескалација

Техеран, 14 април 2024 (МИА) – Во писмото упатено...

Сончево и топло, температура до 31 степен

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде...

Наскоро е можна воена операција на Иран врз Израел

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Откако на 1 април...