spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаЕдно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Попова Шапка

Тетово, 7 април 2024 (МИА) – Поради излетување од коловозната лента маж на возраст од 80 години го изгуби животот, попладнево по 17 часот на патот Тетово-Попова Шапка кај месноста Расадиште.

-Патничко моторно возило „рено меган“ со австриски регистарски ознаки, управувано од Е.В.(80) од Австрија, излетало од патот. Во несреќата, од здобиените повреди починал возачот. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, информираа од СВР Тетово.

Увид на местото извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Поради сообраќајната несреќа за интервенција била повикана и противпожарната единица од Тетово.

Од Александар Самарџиев, Тетово Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img