spot_img

Либан истрела 25 проектили кон Голанската висорамнина

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Во Голанската висорамнина утрово се огласија сирени за тревога бидејќи Либан истрела околу 25 проектили, соопштија израелските одбранбени...
spot_imgspot_img
ПочетнаВестиХроникаВелосипедист загина во сообраќајка на булеварот „Никола Карев“ во Скопје

Велосипедист загина во сообраќајка на булеварот „Никола Карев“ во Скопје

Скопје, 11 април 2024 (МИА) – Велосипедист на 68-години загинал во сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“. Сообраќајката, како што денеска информираа од Министерството за внатрешни работи, се случила вчера.

– Вчера во 11:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Никола Карев“, товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н., на возраст од 41 година од главниот град, удрило во велосипед управуван од А.Т., на 68-годишна возраст од Скопје. На местото на несреќата, од здобиените повреди починал А.Т., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, појаснуваат од МВР.

Возачот на товарното возило бил лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Од Блаже Дарудов Извор МИА

Придружете се на Вибер каналот на Македонија Денес. Притиснете ТУКА.
spot_img
spot_img